Organizatorius:
Partneriai:
Informacinis partneris:
Mus jungia knygos

„Knygų savaitė“ šiemet kviečia domėtis istorija, dairytis po svarbių ir jautrių temų užkulisius, pamėginti suprasti, kaip mąstome, kuo gyvename ir kaip dabarties kasdienybėje ataidi buvęs laikas. Juk knygos sujungia praeitį su ateitimi, istoriją su dabartimi, o mus visus kartu įrašo į kasdien kuriamą istoriją, neišvengiamai virsiančią bendra istorija.

2022
Pokalbis su Robertu Seethaleriu

Pokalbis su Robertu Seethaleriu

Baltos lankos

„Knygų savaitėje“ – pokalbis su austrų kilmės rašytoju, romanų „Visas gyvenimas“, „Tabakininkas“ ir „Laukas“ autoriumi Robertu Seethaleriu.

Robertas Seethaleris (gim. 1966) – austrų kilmės rašytojas ir aktorius, gyvenantis Berlyne. Iš viso parašė šešis romanus; tarptautinio pripažinimo sulaukė jo romanai „Visas gyvenimas“, 2016 m. nominuotas „Man Booker International“ premijai, ir „Tabakininkas“. Abu šiuos romanus Lietuvoje išleido leidykla „Baltos lankos“, jie susilaukė didžiulių skaitytojų simpatijų. Neseniai pasirodė  ir naujausias rašytojo romanas „Laukas“.

Apie rašytojo romanus, kūrybos įpročius ir svarbiausias temas Robertą Seethalerį kalbina rašytoja Lina Ever.

Annette Pohnert nuotrauka.

Pokalbis su romanų „Paskutinės apeigos“ ir „Gerieji žmonės“ autore, rašytoja Hannah Kent

Pokalbis su romanų „Paskutinės apeigos“ ir „Gerieji žmonės“ autore, rašytoja Hannah Kent

Baltos lankos

Rinkodaros specialistės Dovilės Filmanavičiūtės pokalbis su rašytoja Hannah Kent apie didžiulio populiarumo sulaukusius romanus „Paskutinės apeigos“ ir „Gerieji žmonės“, rašymo virtuvę, prietarus, būsimą knygą, homofobiją ir kitas jautrias bei aktualias temas.

Lina Juškės ir Nicholas Purcell nuotraukos.

Undinės Radzevičiūtės romano „Minaretas ir 7“ pristatymas

Undinės Radzevičiūtės romano „Minaretas ir 7“ pristatymas

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Naujausiame romane „Minaretas ir 7“ Undinė Radzevičiūtė klausia: kaip rašytoją veikia ir keičia triukšmas, tyla, vieta, konfliktai, kančia, kitų parašyti ir jo paties rašomi tekstai ir herojai. Ir kas atsitinka, kai rašytojas susiduria pats su savimi.

Tai – išskirtinis ir vienintelis romano „Minaretas ir 7“ pristatymas, reta galimybė LRT žiūrovams dalyvauti susitikime su rašytoja Undine Radzevičiūte. „Minaretas ir 7“ – aštunta Europos Sąjungos literatūros premijos laureatės knyga.

Renginio dalyviai: rašytoja Undinė Radzevičiūtė, Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos vyr. redaktorius Saulius Repečka.

Kazuo Ishiguro „Klara ir Saulė“: knygos autorių kalbina rašytojas Paolo Giordano

Kazuo Ishiguro „Klara ir Saulė“: knygos autorių kalbina rašytojas Paolo Giordano

Baltos lankos

Kazuo Ishiguro „Klara ir Saulė“ – romanas apie vienatvę, empatiją, pasiaukojimą, autentiškumą, tikėjimą ir staigiai besikeičiantį pasaulį. Jo centre iškyla pamatinis klausimas – ką mums, žmonėms, reiškia mylėti?

Apie naujausią romaną Kazuo Ishiguro kalbina italų rašytojas, „Strega“ premijos laureatas Paolo Giordano. 

Kazuo Ishiguro (gim. 1954) – japonų kilmės britų rašytojas. Studijavo anglų literatūrą ir filosofiją Kento universitete. 1995 m. už nuopelnus literatūrai jam suteiktas garbingas Britų imperijos ordinas (OBE), 1998 m. – Prancūzijos Meno ir literatūros kavalieriaus ordinas. 1989 m. už romaną „Dienos likučiai“ jis apdovanotas „Booker“ premija. 2017 m. rašytojas paskelbtas Nobelio literatūros premijos laureatu. Jo kūriniai išversti į daugiau kaip 50 pasaulio kalbų. „Klara ir Saulė“ – naujausias autoriaus kūrinys, 2021 m. nominuotas „Booker“ premijai.

Lorna Ishiguro nuotrauka.
Literatūros premijos: kokybės ženklas skaitytojui, įvertinimas autoriui ar tiesiog reklaminis triukas?

Literatūros premijos: kokybės ženklas skaitytojui, įvertinimas autoriui ar tiesiog reklaminis triukas?

Alma littera

Kalbėsime apie tai, ką skaitytojas gali suprasti apie knygą, sužinojęs, jog ji apdovanota prestižine literatūros premija, apie tai, kuo premijos skiriasi viena nuo kitos, kas jas teikia ir kaip išrenkami geriausi pasaulio. Diskusijos metu stengsimės perprasti, ką literatūros profesionalams, knygų autoriams ir skaitytojams reiškia literatūrinės premijos.

Papasakosime, kas ir kodėl premijas steigia, diskutuosime ar verta skaityti visas nominuotas ar apdovanotas knygas; diskutuosime kodėl verta skaityti įvertintas knygas (ir ar tikrai verta skaityti visas).

Mūsų pokalbio „fone“ bus šios premijos ir jomis apdovanotos arba joms nominuotos leidyklos pristatomos knygos:

Pulitzerio premija – C. Whitehead „Nikelio berniukai“; Strega premija – A. Scurati „M., Šimtmečio sūnus“ ir Elsa Morante „Artūro sala“; Nobelio premija – L. Glück „Laukinis vilkdalgis“; Islandų moterų literatūros premija – K. Steinsdottir „Šviesė“; Islandijos literatūros premija – H. Helgason „60 kilogramų saulės šviesos“; Bukerio premija – D. Kehlmann „Tilis Ulenšpygelis“; Europos Sąjungos literatūros premija – I. Solà „Aš dainuoju, o kalnas šoka“; Hugo ir Pasaulio maginės fantastikos premija – Susana Clark „Džonatanas Streindžas ir ponas Norelis”; Negrožinės literatūros premija – Irene Vallejo „Knygos gimimas“.

Renginio dalyviai: knygų apžvalgininkas, žurnalistas Audrius Ožalas, poetas, vertėjas, literatūros kritikas Marius Burokas, socialinė aktyvistė, dainininkė, knygų mylėtoja Dovilė Filmanavičiūtė, moderuoja rašytoja, knygų ekspertė Vitalija Maksvytė.

Įdomioji Lietuvos istorija

Įdomioji Lietuvos istorija

„Baltų lankų“ vadovėliai

Alfredo Bumblausko ir Mangirdo Bumblausko knygos „Lietuva istorija“ III dalies, skirtos nepriklausomai Lietuvai, pristatymas ir aptarimas.

Tai platesniam skaitytojų ratui skirtas pokalbis apie mūsų valstybės kūrimąsi ypač nepalankiomis sąlygomis, sparčią jos švietimo, kultūros, ūkio plėtrą, visuomenės modernėjimą ir kt. Taip pat bus aptariamos knygoje detaliai aprašytos ir daug diskusijų tebekeliančios paskutinės nepriklausomos valstybės dienos.

Renginyje dalyvauja istorikas, Nacionalinės ekspedicijos vadovas ir dalyvis, prof. Alfredas Bumblauskas, jį kalbina istorikas, dr. Norbertas Černiauskas.

Ar esate laimingi? Pokalbis su romano „Rožės ir bulvės“ autore Vaiva Grainyte ir menininkais Nomeda ir Gediminu Urbonais

Ar esate laimingi? Pokalbis su romano „Rožės ir bulvės“ autore Vaiva Grainyte ir menininkais Nomeda ir Gediminu Urbonais

Baltos lankos

Netrukus pasirodysianti trečioji rašytojos, poetės ir dramaturgės Vaivos Grainytės dvikalbė knyga „Rožės ir bulvės“ pavadinimu neišsiduoda, jog yra knyga apie laimę, o tiksliau, knyga apie rašomą knygą, kurioje analizuojama laimė. Kompleksiška šios temos ekosistema, nauja emocijų rinka ir negailestinga pozityvumo ideologija knygoje atsiskleidžia kaleidoskopiškai – laisvai jungiant trumpas esė, kinematografiškus pasakojimus, siurrealias fantazijas ir patikrintus faktus su išnašomis. Rašytoja supažindina su daugelio mūsų galbūt išgyventomis situacijomis ir aplinkybėmis, taip ironiškai tikrindama laimės sampratas, jų prieštaras ir jautriai reaguodama į emocinius lūžius, vykstančius po lygiais kasdienybės paviršiais.

Apie knygą „Rožės ir bulvės“ jos autorę Vaivą Grainytę ir menininkus edukatorius, Masačusetso technologijos instituto tyrėjus bei dėstytojus, kviestinius VDU profesorius Nomedą ir Gediminą Urbonus kalbina kultūros žurnalistė Jogintė Bučinskaitė.

Leidinio partneris – Vytauto Didžiojo universitetas.

B. Tilmantaitės ir D. Matvejev nuotraukos.

Merlin Sheldrake „Raizgus gyvenimas“: knygos autorių kalbina Audrius Ožalas

Merlin Sheldrake „Raizgus gyvenimas“: knygos autorių kalbina Audrius Ožalas

Baltos lankos

Žymų britų biologą, rašytoją dr. Merliną Sheldrakeʼą apie jo knygą „Raizgus gyvenimas“ kalbina „15min“ vyr. redaktoriaus pavaduotojas, literatūros apžvalgininkas Audrius Ožalas.

Knygoje dr. Merlinas Sheldrakeʼas leidžiasi į žavingą nuotykį ir tyrinėja fantastišką, keistą ir nuostabų grybų pasaulį: šie beveik visą gyvybę Žemėje palaikantys organizmai niekuomet nepaliauja stebinti. „Raizgus gyvenimas“ parodo, kad be grybų nesuprastume planetos, kurioje gyvename, jie taip pat būtini norint suvokti, kaip mes mąstome, jaučiame ir elgiamės. Kuo daugiau sužinome apie grybus, tuo neįmanomesnis be jų atrodo gyvenimas.

Knyga 2020–2021 m. nominuota daugeliui premijų, tarp jų: „British Book Awards“, „Royal Society Science Book Prize“, „Goodreads Choice Awards“; 2021 m. ji apdovanota „Wainwright Prize for Global Conservation Writing“ ir kt. premijomis.

Hanna-Katrina Jedrosz nuotrauka.

Naujo René Descartes’o knygos „Metafiziniai apmąstymai“ vertimo pristatymas

Naujo René Descartes’o knygos „Metafiziniai apmąstymai“ vertimo pristatymas

Phi knygos

Filosofai Kristupas Sabolius ir Dalius Jonkus diskutuoja apie vieną svarbiausių Vakarų filosofijos tekstų – René Descartes’o „Metafizinius apmąstymus“. Žymiausio prancūzų filosofo veikale keliami klausimai apie kūno ir sąmonės santykį, skepticizmą ir pažinimą.

Pokalbį moderuoja dokt. Laurynas Peluritis.
Tomo Vaisetos „Ch.“: Nuo bibliotekos iki teatro: ar stebime Vakarų kultūros pabaigą?

Tomo Vaisetos „Ch.“: Nuo bibliotekos iki teatro: ar stebime Vakarų kultūros pabaigą?

Baltos lankos

Šio pokalbio atspirties tašku ar pretekstu tapo Tomo Vaisetos romanas „Ch.“, kurį 2021 m. išleido „Baltos lankos“. Kūrinio pagrindinis pasakotojas, paprastas scenos darbininkas Šarlis išsakė mintį, kad mūsų vakarietiškoji kultūra prasidėjo nuo bibliotekos, kuri kaupė ir sistemino žinias, o baigėsi teatru – visus kitus menus aprėpiančiu ir naują vertę kuriančiu.

Romano autorius T. Vaiseta kalbina Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto profesorių, literatūrologą Paulių Subačių ir klausia, ką jis mano apie tokią Šarlio mintį, ir ja remdamiesi jiedu kalbasi apie Vakarų kultūros formas ir turinį, meno skelbiamas tikras ar tariamas šios kultūros pabaigas ir jų prasmę, modernistinės literatūros reikšmę ir Lietuvos visuomenės santykį su ja.

Roberto Daškevičiaus nuotrauka.

Ką žinome apie Lietuvos valdovus?

Ką žinome apie Lietuvos valdovus?

Alma littera

Rimtai ir ne visai rimtai - apie Lietuvos valdovus. Kuris iš jų vadinamas paskutiniuoju Lietuvos vikingu? Kas tas nenuorama ir maištininkas, bandęs prilygti Vytautui Didžiajam? Kuris iš valdovų linksmas ištrūko iš Marienburgo pilies? Ir kuriam iš jų nėra pastatytas nei vienas paminklas? Smagias istorijas narstysime, tikrus įvykius nuo pramanytų atskirti bandysime ir kaip sudominti vaikus Lietuvos istorija diskutuosime su knygos „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“ autoriumi, istoriku Zigmu Vitkumi, istorike, visuomenininke, „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyve Luka Lesauskaite ir moksleive Mūza Svetickaite. Pokalbį moderuoja žurnalistė Laisvė Radzevičienė.

Lyčių skirtumai ir stereotipai: elgsenos ekonomikos mokslininkę Agnę Kajackaitę kalbina Živilė Kropaitė

Lyčių skirtumai ir stereotipai: elgsenos ekonomikos mokslininkę Agnę Kajackaitę kalbina Živilė Kropaitė

Baltos lankos

2022 m. pasirodys populiarumo pasaulio žiniasklaidoje akimirksniu sulaukusios ekonomikos mokslų daktarės, elgsenos ekonomistės    Agnės Kajackaitės knyga „WO/MEN“, kurioje, remiantis elgsenos ekonomikos moksliniais tyrimais, analizuojami lyčių skirtumai ir su jais susiję stereotipai.

Apie polinkį konkuruoti bei kitus lyčių skirtumus Agnę Kajackaitę kalbina žurnalistė, LRT laidų vedėja Živilė Kropaitė.

D. Ausserhofer ir J. Misevič nuotraukos.

Žygimantas Augustas dviejų valstybių istorijoje: faktai, mįslės, gobelenai

Žygimantas Augustas dviejų valstybių istorijoje: faktai, mįslės, gobelenai

Valdovų rūmų muziejus

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto gobelenų kolekcijos istorija – pavyzdys, kaip gali skirtis Lietuvos ir užsienio istorikų vertinimai, nors ši kolekcija sutartinai vadinama ambicingiausiu paskutiniojo Jogailaičio kultūriniu ir politiniu manifestu. Diskusijoje analizuosime, kokie ryšiai Žygimantą Augustą siejo su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste – Jogailaičių tėvonija, vertinsime, koks anuomet buvo Lietuvos ir jos sostinės Vilniaus statusas bei sąlytis su Jogailaičių Europa.

Diskusija rengiama pristatant naują prof. Ievos Kuizinienės knygą, skirtą Lietuvos ir Lenkijos valdovo Žygimanto Augusto gobelenų kolekcijai.

Dalyvauja prof. Ieva Kuizinienė, prof. Aleksandra Aleksandravičiūtė, prof. Rita Trimonienė, moderuoja menotyrininkas, laidų vedėjas Saulius Pilinkus.

Prof. Evaldas Kazlauskas kalbina Silviją Foti apie knygą „Vėtra Lietaus šalyje“

Prof. Evaldas Kazlauskas kalbina Silviją Foti apie knygą „Vėtra Lietaus šalyje“

Kitos knygos

Jono Noreikos-Generolo Vėtros anūkė, žurnalistė Silvija Kučėnaitė-Foti (gim. 1961) užaugo Čikagos lietuvių bendruomenėje, klausydamasi istorijų apie savo senelio nuopelnus kovojant už Lietuvos laisvę. Mama prieš mirtį paprašė Silvijos užbaigti jos misiją – įamžinti Generolo Vėtros atminimą knygoje. Silvija sutiko. Vėliau viešnagės Lietuvoje metu ji sužinojo: yra žmonių, manančių, kad Noreika, nacių okupacijos metu būdamas Šiaulių apskrities viršininku, prisidėjo prie Holokausto. Silvijai, senelį laikiusiai svarbiu lietuvių tautos herojumi, tai pasirodė neįtikėtina: negi šeima galėjo nuo jos nuslėpti svarbius Noreikos gyvenimo faktus?

Ši knyga – apie istorinę traumą, jos priėmimą asmeniškai ir kaip reaguoja visuomenė. Per šią prizmę autorę kalbina profesorius Evaldas Kazlauskas iš Vilniaus universiteto Psichologijos instituto.

Vilniaus pasaulis: kalbasi Laimonas Briedis ir Aurimas Švedas

Vilniaus pasaulis: kalbasi Laimonas Briedis ir Aurimas Švedas

Baltos lankos

Išskirtinis pokalbis apie Vilniaus pėdsakus plačiajame pasaulyje: kaip ir kur galima rasti vilnietiškų atgarsių, ar – ir kaip – būtų galima perrašyti Vilniaus istoriją ir geografiją, taip pat ir miesto atmintį?

Šias ir kitas temas gvildens ne tik daugybės leidimų, bet ir vertimų į užsienio kalbas sulaukusios knygos „Vilnius: savas ir svetimas“ (leidykla „Baltos lankos“) autorius Laimonas Briedis kartu su kultūros istoriku Aurimu Švedu.

Kristinos Sabaliauskaitės ir Ryčio Zemkausko pokalbis

Kristinos Sabaliauskaitės ir Ryčio Zemkausko pokalbis

Baltos lankos

Rašytojos, menotyros mokslų daktarės Kristinos Sabaliauskaitės pokalbis su Ryčiu Zemkausku, įvykęs Kaune, Pažaislio vienuolyne.

Tai pirmasis gyvas pokalbis po romano „Petro imperatorė“ antrosios dalies pasirodymo – pašnekesys apie romaną vietoje, kurioje jis buvo kuriamas ir kur lankėsi Petras I.

Pauliaus Gasiūno ir asmeninio archyvo nuotraukos.

Ką skaito skaitantys kitaip? Diskusija su skaitytojais apie knygų formatų įvairovę

Ką skaito skaitantys kitaip? Diskusija su skaitytojais apie knygų formatų įvairovę

Lietuvos aklųjų biblioteka

Statistika sako: „žmonės neskaito“, ir mes įtariame, kad jie randa patrauklesnių laisvalaikio praleidimo formų. Tačiau beveik 0,5 mln. Lietuvos gyventojų neskaito ne todėl, kad nenori, o todėl, kad negali – dėl regos ar skaitymo sutrikimų, intelekto ar fizinės negalios. Ar šiandien turime jiems sprendimų? Kokius knygų formatus ir turinį renkasi tie, į kuriuos spausdinta knyga neprabyla? Kokia ta nematoma skaitytojų auditorija? Susipažinkime! 

Diskusijos dalyviai: Simona Aginskaitė (Lietuvos negalios organizacijų forumas), Vilmantas Balčikonis (Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga) ir Darius Blažinskas (mokymosi ypatumų centro „Labirintas“ įkūrėjas). Pokalbį moderuoja Inga Davidonienė (Lietuvos aklųjų biblioteka).

Pasakų knyga suaugusiesiems „Kitokios pasakos apie karalaitę ir drakoną“

Pasakų knyga suaugusiesiems „Kitokios pasakos apie karalaitę ir drakoną“

Actus Magnus

Kada paskutinį kartą ne sekėte, o klausėtės pasakos? Patiksliname – pasakos ne vaikams, o suaugusiesiems? Jei tai buvo taip seniai, kad net neprisimenate, vadinasi, šis video įrašas kaip tik jums. 

„Ši pasaka prasidėjo kaip ir kitos: kadaise gyveno karalius ir turėjo dukterį. Dar jis turėjo motociklą, kurio pavydėjo kitų karalysčių valdovai. Karalius lėkdavo juo, keldamas milžiniškus debesis dulkių, bet niekas nepyko. O gal nedrįso pykti. “ – taip savo pasakų suaugusiesiems knygą „Kitokios pasakos apie karalaitę ir drakoną“ pradeda Jolita Zykutė.

Autorės skaitoma ištrauka neabejotinai pažadins smalsumą, kas buvo toliau. Atsakymų kiekvienas turės ieškoti pats, tačiau jeigu įdėmiai pažiūrėsite grafikės Editos Suchockytės ofortus, kurie iliustruoja knygą, galbūt užčiuopsite užuominą? Pasakos žadina fantaziją, o tai daro mūsų gyvenimą įdomesniu, ar ne?


Kas bijo labiau: vaikai ar tėvai? Nepatogios temos knygose vaikams

Kas bijo labiau: vaikai ar tėvai? Nepatogios temos knygose vaikams

Nieko rimto

Tėvams, pedagogams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra, jų auklėjimu ir psichologija skirta diskusija apie sudėtingas, nepatogias, nejaukias temas knygose vaikams, nuo kurių suaugusieji kartais nori tarsi „apsaugoti“ vaikus: reikia tokių temų knygose vaikams ar ne ir ką iš tiesų siekiama „apsaugoti“?

Diskusijoje bus aptariama, iš kur kyla baimės apsaugoti vaikus nuo tokių temų kaip mirtis, smurtas ir kitų, kaip tokios temos turėtų ar galėtų būti pateikiamos knygose vaikams, kad jų neišgąsdintų, o leistų jas suprasti, ar galima apsaugoti vaikus nuo to, kas egzistuoja šiuolaikiniame pasaulyje ir kasdienybėje, kokios yra tos nepatogios temos ir kiti su tema susiję klausimai.

Dalyvauja: ankstyvojo ugdymo psichologė ir vaikų darželio „Istorijų namai“ įkūrėja Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė, vaikų literatūros apžvalgininkė Agnė Skučaitė-Leonavičienė ir jos skaitantis sūnus Mykolas, rašytojas Virgis Šidlauskas, moderuoja rašytoja Eglė Ramoškaitė.

Arūno Gelūno pokalbis su Kristina Sabaliauskaite

Arūno Gelūno pokalbis su Kristina Sabaliauskaite

Baltos lankos

Rašytojos, menotyros mokslų daktarės Kristinos Sabaliauskaitės pokalbis su Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriumi dr. Arūnu Gelūnu.

2021 m. vasarą Palangoje, Tiškevičių rūmų terasoje, vykęs pašnekesys apie Petro I menines aspiracijas, jo ryšius su Palanga, miesto estetinę tradiciją ir aktualius kultūrinius bei istorinius kontekstus.

Renginio dalyviai: rašytoja, menotyros mokslų daktarė Kristina Sabaliauskaitė, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius dr. Arūnas Gelūnas.

Pauliaus Gasiūno ir asmeninio archyvo nuotraukos.

Karališka vaikystė: viena 1529 metų rudens diena

Karališka vaikystė: viena 1529 metų rudens diena

Valdovų rūmų muziejus

Tai knygelė, skirta vaikams, kurie jau moka skaityti, mėgsta piešti ir kurti įvairias istorijas. Pasakojimas skaitytojus nukels į vieną labai svarbią 1529 m. spalio dieną. Tądien Vilniuje devynmetis Žygimantas Augustas buvo paskelbtas Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu. Versdami knygos puslapius, skaitytojai kartu su būsimuoju Lietuvos ir Lenkijos valdovu Žygimantu Augustu rūmų labirintais keliaus nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro, susipažins su jo tėvais, mėgstamu desertu, dalyvaus ypatingose vainikavimo iškilmėse Vilniaus katedroje ir susitiks su miestiečiais Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Knyga unikali – sukomponuota iš dviejų dalių. Pirmojoje supažindinama su šia ypatinga Žygimanto Augusto diena, o antrojoje, skaitytojai, radę daugiau kaip šimtą spalvotų lipdukų, juos lipdydami grafinėmis linijomis pažymėtuose puslapiuose, galės kurti savo istoriją, ją nupiešti ir nuspalvinti.

Renginyje dalyvauja dr. Nelija Kostinienė, dr. Živilė Mikailienė, Lina Itagaki, Valdovų rūmų edukatoriai, Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Vitalija Mockevičiūtė.

Apie „Spyglį“, ežį, dramblį, baimę ir… pietų miegą

Apie „Spyglį“, ežį, dramblį, baimę ir… pietų miegą

Fondas „Švieskime vaikus“

„Jeigu ne sūnaus pietų miegas, ši knyga nebūtų atsiradusi!“ – prisipažįsta rašytoja Jolita Zykutė, pristatanti knygą vaikams „Spyglys“.

Linksmą istoriją apie didžiausią miško bailį ežį galima ne tik skaityti, bet ir suvaidinti patiems ar sukurti lėlių teatro pasirodymą. Žiūrovai sužinos, kaip pasigaminti ežio ir dramblio lėlytes tokiam spektakliui. Galbūt jos įkvėps vaikus sukurti naujas istorijas?

Knygos autorė sako, kad knyga yra skirta ne kad paskaitytume ir padėtume į lentyną, o yra būdas leisti laiką kartu šeimoje skaitant, vaidinant ir kuriant, tuo pačiu pasikalbant apie vaikams aktualų dalyką – baimę.

„Spyglį“ savo veikloje gali panaudoti ir vaikų darželio auklėtojai ar pradinukų mokytojai.

Dailininkė Urtė Kraniauskaitė parodys, kaip gimsta jau antros knygos apie ežio ir dramblio nuotykius „Spyglys. Mėlyna dėžutė“ iliustracijos.

Rašytoja Jolita Zykutė papasakos apie knygą, o dailininkė Urtė Kraniauskaitė kalbės savo darbais – parodys, kaip kuriamos iliustracijos. 

Renginio organizatorius – fondas „Švieskime vaikus“
Pokalbis apie W. G. Sebaldo romaną „Austerlicas“

Pokalbis apie W. G. Sebaldo romaną „Austerlicas“

Baltos lankos

Romane „Austerlicas“ W. G. Sebaldas pasakoja apie šaknų, savosios kalbos ir vardo netekusį žmogų, kuris ieškodamas tėvynės, namų, vietos pasaulyje bando išspręsti sudėtingiausią savo praeities mįslę ir sykiu nutapo skausmingą XX a. Europos istorijos panoramą. 

Pokalbis su knygos vertėja Rūta Jonynaite ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesore Jurgita Verbickiene sukasi apie pagrindinius W. G. Sebaldo romano „Austerlicas“ aspektus, apie vertėjos santykį su W. G. Sebaldo kūryba, apie komplikuotą autoriaus santykį su savo vokiškąja tapatybe, laiką, atminties ir užmaršties klausimus: kam reikia prisiminti, o ne pamiršti, kam reikia siekti atgauti savo tapatybę, o ne ją kurti iš naujo? Ar tikrai tiesa išlaisvina? Pokalbį moderuoja Donatas Puslys

W. G. Sebald (1944–2001) – vokiečių rašytojas ir literatūrologas, daugelio literatūros kritikų laikomas vienu svarbiausių savo epochos rašytojų.  

Pokalbis nufilmuotas festivalio „Paviljono knygų savaitgalis“ metu.
2021
Pirmąsyk po Nobelio premijos: Olgą Tokarczuk specialiai Lietuvos auditorijai kalbina Kristina Sabaliauskaitė

Pirmąsyk po Nobelio premijos: Olgą Tokarczuk specialiai Lietuvos auditorijai kalbina Kristina Sabaliauskaitė

Baltos lankos

„Knygų savaitėje“ laukia neeilinis susitikimas – nobelistės Olgos Tokarczuk ir menotyros mokslų daktarės Kristinos Sabaliauskaitės pokalbis. Pirmasis, skirtas Lietuvos skaitytojams ir auditorijai po to, kai 2018-aisiais lenkų rašytoja įvertinta Nobelio literatūros premija ir „Man Booker International“ prizu.

Pasikalbėti apie istorinį romaną ir jo kūrimo principus autorės nusprendė neatsitiktinai: lietuvių skaitytojai laukia pasirodysiančio Olgos Tokarczuk opus magnum tituluojamo romano „Jokūbo knygos“ (2015) vertimo, o Lenkijoje didžiulės sėkmės sulaukusi Kristinos Sabaliauskaitės tetralogija „Silva rerum“ tęsia savo kelionę – skaitytojus netrukus pasieks „Silva rerum III“ (2014) vertimas į lenkų kalbą. Abi rašytojas vienu metu sudomino tas pats laikotarpis – XVIII a. vidurys ir žydiškoji tema.

Pokalbis lenkų kalba su lietuviškais subtitrais.

Renginio organizatorius – leidykla „Baltos lankos“.


Kas yra. tikra, o kas – manipuliacija? P. Gritėno ir D. Pancerovo pasikalbėjimai apie romaną „Medžiojant tėvą“

Kas yra. tikra, o kas – manipuliacija? P. Gritėno ir D. Pancerovo pasikalbėjimai apie romaną „Medžiojant tėvą“

Alma littera

Intriguojantis Pauliaus Gritėno ir Dovydo Pancerovo pokalbis apie neseniai pasirodžiusį romaną „Medžiojant tėvą“. „Medžiojant tėvą" – debiutinis D. Pancerovo romanas. Jo publicistinės knygos „Kiborgų žemė" (2017 m.) ir „Kabinetas 339" (2019 m., parašyta kartu su B. Davidonyte) tapo bestseleriais ir sulaukė teigiamų įvertinimų bei apdovanojimų.

Dovydas Pancerovas, kaip ir romano „Medžiojant tėvą“ personažai, atliko ne vieną plačiai nuskambėjusį žurnalistinį tyrimą dėl politinės korupcijos, įtartinų sandorių, priešiškų šalių žvalgybos. Jis dalyvavo tarptautiniuose žurnalistiniuose tyrimuose „The Russian Laundromat“, „Paradise Papers“ ir kituose. Už šiuos darbus Dovydas pelnė Lietuvos ir tarptautinių žurnalistikos apdovanojimų. „Medžiojant tėvą“ išsiskiria skaitytoją provokuojančia eksperimentine teksto kūrimo technika ir ypatinga kalba, pasakojimo tempu ir itin paveikia atmosfera.

Rimanto Kmitos romano „Remyga“ pristatymas

Rimanto Kmitos romano „Remyga“ pristatymas

Tyto alba

Dalyvauja Rimantas Kmita ir Mindaugas Nastaravičius.

Bičiulių „susitikimas“ dvikalbėje rinktinėje: 14 Josifo Brodskio eilėraščių ir 14 Tomo Venclovos vertimų

Bičiulių „susitikimas“ dvikalbėje rinktinėje: 14 Josifo Brodskio eilėraščių ir 14 Tomo Venclovos vertimų

Apostrofa

Josifas Brodskis (1940–1996) – Nobelio literatūros premijos laureatas, neabejotinai garsiausias XX a. antros pusės rusų poetas, be kita ko, turėjęs nemažai ryšių su Lietuva. Pristatoma jo poezijos rinktinė „14 eilėraščių“ (Apostrofa, 2021), kurios vertėjas – Brodskio bičiulis poetas Tomas Venclova. Dvikalbė knyga – tarsi judviejų pokalbis, prasidėjęs tolimaisiais 1966 m. ir besitęsiantis lig šiolei.

Rinktinės pristatyme aptarsime šio išskirtinio poetų dialogo temas bei jų istorinius kontekstus, taip pat išgirsime Rolando Rastausko (balsas) su Arkadijumi Gotesmanu (perkusija) įskaitytų šios Brodskio rinktinės eilėraščių lietuvių kalba.

Pokalbio dalyviai: poetas, eseistas, vertėjas prof. Tomas Venclova ir  literatūrologė dr. Inga Vidugirytė-Pakerienė.

Kelionė į save – per save – virš savęs – su savimi. Teatralizuotas Juozo Gaižausko knygos „Dievas su šlepetėmis“ pristatymas

Kelionė į save – per save – virš savęs – su savimi. Teatralizuotas Juozo Gaižausko knygos „Dievas su šlepetėmis“ pristatymas

Alma littera

Pokalbis, teatralizuoti skaitymai ir dainos pagal Juozo Gaižausko knygą „Dievas su šlepetėmis“, prisiminimai apie Camino Santiago de Compostela piligriminį kelią. Tai tarsi šiltas ir jaukus, jautrus, tačiau ir linksmas spektaklis, graži šventė sielai.

„Ši knyga – mažytis gerumo himnas. Jis tylus, skaudus, jautrus, gal ir juokingas, bet be jokios abejonės – tikras iki pačių širdies gelmių. Tai pasakojimas apie mažuosius, kurie neretai būna patys didžiausi. Ir jei tada, kai žmonės knygą perskaitys, sušvis bent kruopelytė vilties, gerumas bus laimėjęs, o aš – labai laimingas“, – prisipažino romano „Dievas su šlepetėmis“ autorius Juozas Gaižauskas.

Dalyvauja knygos autorius Juozas Gaižauskas, Emilija Latėnaitė, Eimutis Kvoščiauskas, Sakalas Uždavinys, Larisa Kalpokaitė, Remigijus Vilkaitis.


Kaip sudominti istorija. Apie Harari komiksą „Sapiens“

Kaip sudominti istorija. Apie Harari komiksą „Sapiens“

Kitos knygos

Moderuoja istorikas, laidų vedėjas Aurimas Švedas, dalyvauja komiksų dailininkė Miglė Anušauskaitė ir kultūros politikos tyrinėtoja ir menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė.

Gintaro Grajausko knygos „Kaip viskas buvo“, serija „Gyvoji poezija“, pristatymas

Gintaro Grajausko knygos „Kaip viskas buvo“, serija „Gyvoji poezija“, pristatymas

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Dalyvauja Gintaras Grajauskas, Virginija Cibarauskė, Gytis Vaškelis.

Diskusija „Kaip humanitarui rasti auditoriją?“

Diskusija „Kaip humanitarui rasti auditoriją?“

Lapas

Nors universitetuose ir mokslo institutuose kasmet nagrinėjama dešimtys intriguojančių, aktualių, suklusti verčiančių temų, tyrimai neretai nugula į stalčius, taip ir nepasiekę platesnės auditorijos. Tačiau tai – nebūtinai taisyklė.

Diskusijos metu literatūrologė dr. Jūratė Čerškutė kalbins autores, kurių moksliniai tyrimai tapo ne tik knygomis, bet ir įvykiais Lietuvos kultūriniame lauke. Tad kaip humanitarui atrasti savo auditoriją? Atsako menotyrininkė, Vilniaus muziejaus iniciatorė ir direktorė, knygos „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“ (išleido leidykla LAPAS, 2019) autorė dr. Rasa Antanavičiūtė ir architektūros istorikė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorė, knygų „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918–1940“ (išleido leidykla LAPAS, 2018), „Progreso meteoras“ (išleido leidykla LAPAS, 2016) ir kt. autorė dr. Marija Drėmaitė.

Romano „Petro imperatorė II“ pristatymas: rašytoją Kristiną Sabaliauskaitę kalbina Rytis Zemkauskas

Romano „Petro imperatorė II“ pristatymas: rašytoją Kristiną Sabaliauskaitę kalbina Rytis Zemkauskas

Baltos lankos

Vasario pabaigoje skaitytojus pasieks rekordinio skaitomumo sulaukusio romano „Petro imperatorė“ antroji dalis – „Petro imperatorė II“.

Ta proga bene laukiamiausio lietuviško romano pristatymas LRT eteryje: menotyros mokslų daktarę rašytoją Kristiną Sabaliauskaitę kalbins žurnalistas, laidų vedėjas Rytis Zemkauskas.

„Žiūrovų laukia nepaprastas pokalbis. Nes Kristina yra nepaprasta pašnekovė. Ji nemėgsta kalbėti tuščiai, ji atidi detalei, ji kandi, ji tiksliai žino, ką nori pasiekti, ką nori pasakyti ir ko tikrai nesakys. Kalbėsimės apie abi knygas, nes be pirmosios nėra antrosios, o ir per daug išduoti antrosios knygos turinio negalima, nes būsimiems skaitytojams sugadinsime malonumą. Tad, matyt, tai bus pasakojimas apie civilizacijų sandūrą, meilę ir mirtį“, – sako R. Zemkauskas.

Profesorės Viktorijos Daujotytės knygos „Kalbėjimo(si) erčios“ pristatymas

Profesorės Viktorijos Daujotytės knygos „Kalbėjimo(si) erčios“ pristatymas

Tyto alba

Dalyvauja Viktorija Daujotytė ir Aurimas Švedas.

Pokalbis apie H. Yanagihara knygą „Mažas gyvenimas“: kaip kalbėti apie skausmą ir prievartą

Pokalbis apie H. Yanagihara knygą „Mažas gyvenimas“: kaip kalbėti apie skausmą ir prievartą

Baltos lankos

Didžiulio Lietuvos skaitytojų dėmesio sulaukęs amerikiečių autorės Hanya Yanagihara romanas „Mažas gyvenimas“ (išleido „Baltos lankos“) – skaudus ir atviras pasakojimas apie šiuolaikinį žmogų ir jo sudėtingą, itin tamsių patirčių paženklintą gyvenimą.

Psichologės-psichoterapeutės Aušros Kurienės, istoriko, rašytojo Tomo Vaisetos ir vertėjo Mariaus Buroko pokalbis apie tai, kaip literatūroje (ne)kalbėti apie skausmą ir prievartą. Pokalbį moderuoja Dovilė Filmanavičiūtė.

Keliai, kurie veda į Romą

Keliai, kurie veda į Romą

Aukso žuvys

Ar tikrai visi keliai veda į Romą? Kur vaikštinėti po Amžinąjį miestą?

Knyga „Devyni pasivaikščiojimai po Romą“ („Aukso žuvys“, 2021) pasakoja, rodo ir lydi į mėgstamiausias miestą gerai pažįstančių kultūros žmonių ir autorių vietas.

Dalyvauja knygos sumanytojos ir autorės Giedrė Jankevičiūtė, Julija Reklaitė. Moderuoja kuratorė ir keliautoja Laima Kreivytė.

Kornelijaus Platelio knygos „Prieblandos pokalbiai“, serija „Gyvoji poezija“, pristatymas

Kornelijaus Platelio knygos „Prieblandos pokalbiai“, serija „Gyvoji poezija“, pristatymas

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Dalyvauja Kornelijus Platelis, Gytis Vaškelis.

Prezidento institucija Lietuvoje: M. Jastramskio knygos „Mums reikia vado?“ pristatymas

Prezidento institucija Lietuvoje: M. Jastramskio knygos „Mums reikia vado?“ pristatymas

Baltos lankos

„Knygų savaitėje“ – politikos tyrėjo dr. Mažvydo Jastramskio naujos knygos apie Lietuvos prezidento instituciją ir prezidentus „Mums reikia vado?“ pristatymas.

Kaip mūsų prezidento institucija atrodo pasauliniame kontekste? Kodėl politikos tyrėjai Algirdą M. Brazauską vadino pasalūnu? Ar Lietuvai reikia prezidento-vado, o gal tiesiog – politikos arbitro? Kodėl knygos autoriui blynai primena Rolandą Paksą, o lažybos dėl 50 centų – Valdą Adamkų? Ar, žvelgdami iš perspektyvos, Vytautą Landsbergį galėtume laikyti Lietuvos prezidentu? Ką skirtingų prezidentų asmenybės reiškė mūsų šalies politikai?

Itin įtraukiančiai ir pagaviai parašytoje knygoje atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų autorius pateikia remdamasis per daug metų sukauptais sociologiniais duomenimis apie rinkimus, moksliniais tyrimais, politikos ekspertų ir dalyvių komentarais, prezidentų biografijomis ir net pokalbiais su jais.  

Dalyvauja knygos autorius dr. Mažvydas Jastramskis, žurnalistė Rita Miliūtė ir renginio moderatorius, autoriaus bičiulis Paulius Ambrazevičius.


Gamtos ir žmonijos evoliucijos sąsajos

Gamtos ir žmonijos evoliucijos sąsajos

Alma littera

Dalyvauja Selemonas Paltanavičius ir Jonas Šečkus.

Kodėl mes pasiduodame pasakojimo magijai? Apie istorijas ir jų svarbą XXI amžiaus žmogui

Kodėl mes pasiduodame pasakojimo magijai? Apie istorijas ir jų svarbą XXI amžiaus žmogui

Aukso žuvys

Pokalbis įkvėptas naujos A. Švedo knygos „Istoriko teritorija“ („Aukso žuvys“, 2020).

Dalyvauja kultūros istorikas Aurimas Švedas ir menotyrininkas Ernestas Parulskis.

Gedimino Storpirščio knygos „Bardai: žodžiai ir natos“ pristatymas

Gedimino Storpirščio knygos „Bardai: žodžiai ir natos“ pristatymas

Baltos lankos

Aktorius ir bardas Gediminas Storpirštis pristato savo sudarytą rinktinę, kurioje pateikiama septynių garsių Lietuvos muzikos kūrėjų (Giedriaus Arbačiausko, Sauliaus Bareikio, Andriaus Kaniavos, Alinos Orlovos, Domanto Razausko, Kosto Smorigino ir Gedimino Storpirščio) dainų žodžiai ir natos.  

Knygos sudarytoją Gediminą Storpirštį bei kūrėjus Domantą Razauską ir Andrių Kaniavą kalbina rašytojas, knygos įvadinio žodžio autorius Rimvydas Stankevičius.

„Kodėl svarbu skaityti?“

„Kodėl svarbu skaityti?“

Alma littera

Dalyvauja Austėja Landsbergienė, Eglė Baliutavičiūtė, Monika Skerytė-Kazlauskienė, Evelina Daciūtė, Selemonas Paltanavičius.

Vladimiro Tarasovo autobiografinės knygos “Būgnininko dienoraščiai” pristatymas

Vladimiro Tarasovo autobiografinės knygos “Būgnininko dienoraščiai” pristatymas

Sofoklis

Dalyvauja perkusininkas, kompozitorius, menininkas Vladimiras Tarasovas, su juo kalbasi „LRT Klasika“ vadovas Julijus Grickevičius.

Apie Dievą ir žmogų

Apie Dievą ir žmogų

Alma littera

Dalyvauja Laima Lavaste ir Ričardas Doveika.

G. Kaltenio knygos vaikams „Alšis iš Alšėnų“ ištraukos video įskaitymas

G. Kaltenio knygos vaikams „Alšis iš Alšėnų“ ištraukos video įskaitymas

Fotosąjūdis

Ištrauką skaito režisierė Miglė Greičiuvienė.

Brandus pokalbis apie rimtas istorines temas grafinių romanų pavidalu

Brandus pokalbis apie rimtas istorines temas grafinių romanų pavidalu

Aukso žuvys

Noros Krug knygos „Heimat“ („Aukso žuvys“, 2020) lietuviško vertimo aptarimas.

Dalyvauja žurnalistė, komiksų skaitytoja Gerūta Griniūtė, komiksų autorė Miglė Anušauskaitė, vizualumo tyrinėtoja, VU TSPMI profesorė Natalija Arlauskaitė.

Ramūno Bogdano romano „Juodas sniegas, raudonas dangus“ pristatymas

Ramūno Bogdano romano „Juodas sniegas, raudonas dangus“ pristatymas

Baltos lankos

Naujausias Ramūno Bogdano įtempto siužeto romanas „Juodas sniegas, raudonas dangus“ – gyvai šaržuojantis posovietinį tebetirpstančios Rusijos imperijos veidą ir keliantis esminį laisvo žmogaus ir laisvos tautos klausimą.

Apie naująjį romaną, laisvės sampratą bei 2013–2014 m. Maidano Ukrainoje ir 1990–1991 m. įvykių Lietuvoje paraleles knygos autorius kalbasi su publicistu Aidu Puklevičiumi. Pokalbį moderuoja žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Vaikams ir tėvams: kaip atsirado knyga apie šiuolaikinę karalaitę Karoliną, vištas detektyves ir specialųjį agentą Baliuką?

Vaikams ir tėvams: kaip atsirado knyga apie šiuolaikinę karalaitę Karoliną, vištas detektyves ir specialųjį agentą Baliuką?

Actus Magnus

Knygos „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ autoriai rašytoja Jolita Zykutė ir dailininkas Vytis Snarskis pasakoja apie knygą ir atsako į dažniausiai vaikų užduodamus klausimus. Dar pamatysite, kaip tiesiog jūsų akyse gimsta piešiniai ir kaip iš sausainių pasigaminti šuniuką (ar visą zoologijos sodą).

Renginys skirtas 6–9 m. vaikams ir tėvams.

Kaip kuriama demokratija – atvirai iš prezidento lūpų

Kaip kuriama demokratija – atvirai iš prezidento lūpų

Alma littera

Apie B. Obamos knygą „Pažadėtoji žemė“ kalbasi Linas Kojala ir Audrius Ožalas.

Czesławui Miłoszui 110: „Poetinio traktato“ dviem Miłoszo kalbomis pristatymas

Czesławui Miłoszui 110: „Poetinio traktato“ dviem Miłoszo kalbomis pristatymas

Apostrofa

Šiemet minime 110-ąsias vienintelio iš Lietuvos kilusio Nobelio literatūros premijos laureato Czesławo Miłoszo gimimo metines. Jubiliejiniams metams išleistas dvikalbis jo magnum opus „Poetinis traktatas“ su išsamiais jo paties  komentarais. Vertėjas –  Tomas Venclova. „Poetinis traktatas“ – itin kietas riešutėlis vertėjui, gal todėl tai pirmas šio veikalo vertimas į lietuvių kalbą.

Dalyvauja šios knygos vertėjas prof. Tomas Venclova, Cz. Miłoszo kūrybos tyrinėtojai literatūrologas, dr. Mindaugas Kvietkauskas ir prof. Aleksander Fiut (Krokuva).

Kaip atrasti savo vietą gyvenime: pokalbis apie šiuolaikinį žmogų kankinančius klausimus

Kaip atrasti savo vietą gyvenime: pokalbis apie šiuolaikinį žmogų kankinančius klausimus

Baltos lankos

„Knygų savaitėje“ – aktualus ir jautrus susitikimas bei pokalbis apie tai, kaip spręsti patiriamus gyvenimo sunkumus ir išmokti gyventi džiaugsmingai.  

Drauge ieškoti atsakymų kviečia knygos „Pasveikti nuo tėvų alkoholikų: pokalbiai psichoanalitiko kabinete“ idėjos autorė žurnalistė Gintarė Jankauskienė, knygos bendraautorė gydytoja psichoanalitikė Agnė Kirvaitienė ir gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis.

Kas antras lietuvis augo stebėdamas sudėtingą artimo žmogaus kovą su priklausomybe* ir vaikystėje įgijo skausmingos patirties – rūpinosi girtaujančių tėvų poreikiais, apleisdamas savuosius, todėl galiausiai tapo be galo svetimas pats sau.

·       Kaip išsivaduoti iš vaikystėje patirtų skaudžių išgyvenimų?

·       Kaip kovoti su kaustančiu nerimu?

·       Kaip nustoti kontroliuoti kitus ir išmokti mylėti save?

* Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento apklausos duomenys.

Esminis lietuviškos epistoliarikos žanro šimtmetis: Vaižganto, Sofijos Čiurlionienės, Balio Sruogos, Vandos Zaborskaitės korespondencija

Esminis lietuviškos epistoliarikos žanro šimtmetis: Vaižganto, Sofijos Čiurlionienės, Balio Sruogos, Vandos Zaborskaitės korespondencija

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Dalyvauja Aistė Kučinskaitė, Brigita Speičytė, Neringa Lašaitė-Markevičienė, Paulius Subačius.

Iš arčiau su Selemonu Paltanavičiumi: pažintis su Lietuvos gyvūnais

Iš arčiau su Selemonu Paltanavičiumi: pažintis su Lietuvos gyvūnais

Debesų ganyklos

Pažintis iš arčiau su slieku ir kitais Lietuvos gyvūnais ne tik knygoje, bet ir gamtoje su Selemonu Paltanavičiumi. Selemonas Paltanavičius – žinomas gamtininkas, apdovanotas ir vaikų be galo mėgstamas rašytojas. Visos jo sukurtos istorijos ir parengtos pažintinės knygos stebina, žavi ir yra teigiamai vertinamos tiek skaitytojų, tiek specialistų. Kartu su autoriumi atskleisime nuostabų Lietuvos gyvūnijos pasaulį, būdus, kaip jų ieškoti ir juos stebėti bei kokius gyvūnus ir paukščius vėl išvysime atšilus orams. Pokalbio metu autorius pristatys knygas „Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“, „Jei tu slieko nepažįsti“, „Jei sliekas būtų paukštis“.

Pokalbį moderuoja Rusnė Jankūnaitė.

Pasaibos personažo kūryba su Danguole Kandrotiene ir Jurgita Ranceviene

Pasaibos personažo kūryba su Danguole Kandrotiene ir Jurgita Ranceviene

Debesų ganyklos

Rašytojos Danguolės Kandrotienės ir dailininkės Jurgitos Rancevienės bendras kūrybinis darbas kuriant „Pasaibos“ knygų seriją. Pokalbio metu aiškinsimės, kaip gimsta knygos personažai, kaip buvo kuriamas Pasaibos personažas ir kartu bandysime sukurti personažą.

Pokalbį moderuoja Rusnė Jankūnaitė.

Sekimas ir žodžio laisvės varžymas. E. Snowdeno knyga „Įrašas visiems laikams“

Sekimas ir žodžio laisvės varžymas. E. Snowdeno knyga „Įrašas visiems laikams“

Kitos knygos

Moderuoja Darius Pocevičius, dalyvauja LT žurnalistikos centro vadovė Džina Donauskaitė ir LRT žurnalistas Marius Jokubaitis.

Knygos ateities lyderiams

Knygos ateities lyderiams

Debesų ganyklos

Kokios paauglių knygos dabar populiarios Europoje? Ką skaito jaunimas ir kokios temos jiems aktualios?

Susitikimo metu aptarsime knygas jaunimui išleistas pagal projektą „Knygos ateities lyderiams“, apžvelgsime apdovanotų knygų paaugliams temas ir personažus. Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ paremtas leidyklos „Debesų ganyklos“ projektas „Knygos ateities lyderiams“ skirtas vaikams ir jaunuoliams. Projekto tikslas – auginti ateities lyderius supažindinant vaikus ir jaunimą su Europos kultūra ir literatūra, naudojant aukštos kokybės kultūrinius produktus, šiuolaikines technologijas ir aktyvius rinkodaros veiksmus.

Pokalbyje dalyvauja vertėjos Indrė Dalia Klimkaitė, Birutė Avižinienė ir Agnė Petrauskaitė, moderuoja Rusnė Jankūnaitė.

Moterų galia keisti pasaulį

Moterų galia keisti pasaulį

Alma littera

Pokalbis apie M. Gates, H. ir Ch. Clinton, I. Allende knygas.

Dalyvauja Margarita Jankauskaitė ir Donatas Paulauskas.

Naujos knygos ant klasikės stalo. Susitikimas su rašytoja Violeta Palčinskaite

Naujos knygos ant klasikės stalo. Susitikimas su rašytoja Violeta Palčinskaite

Tyto alba

Dalyvauja Violeta Palčinskaitė, iliustratorius Simonas Kvintas, kalbina Lolita Varanavičienė.

Nuo Vilniaus gangsterių iki Holivudo...

Nuo Vilniaus gangsterių iki Holivudo...

Inter projektai

Dviejų Dailiaus Dargio knygų „Holivudo monstras iš Lietuvos“ ir „Vilniaus bomberio išpažintis“ pristatymas.

G. Kaltenio knygos vaikams „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone“ ištraukos video įskaitymas

G. Kaltenio knygos vaikams „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone“ ištraukos video įskaitymas

Fotosąjūdis

Ištrauką skaito aktorius, dirigentas, skaitovas Eimantas Anskaitis.

Maršrutas „Vilniaus geto knygnešiai“

Maršrutas „Vilniaus geto knygnešiai“

Neakivaizdinis Vilnius

Knygų savaitės metu knygų mylėtojai kviečiami apsilankyti alternatyvaus Vilniaus pažinimo platformoje www.neakivaizdinisvilnius.lt ir po sostinę keliauti literatūriniais maršrutais – saugiai, po vieną ar su šeima, jums patogiu metu.

Išgirdus žodį knygnešys, pirmiausia kyla asociacijos su lotyniškų rašmenų draudimo laikotarpiu carinės Rusijos imperijoje ir slaptu knygų gabenimu per sieną į Lietuvą. Tačiau egzistuoja ir kita, mažai žinoma, knygų nešėjo dimensija – tai Antrojo pasaulinio karo metais Vilniaus gete atsidūrusių žmonių neįtikėtinas ryžtas Holokausto akivaizdoje saugoti rašytinę žydų tautos (ir ne tik) kultūrą. Kviečiame leistis maršrutu, sukurtu remiantis „Baltų lankų“ leidyklos David E. Fishman knyga „Knygų gelbėtojai Vilniaus gete: partizanai, poetai ir lenktynės su laiku gelbstint žydų kultūros vertybes nuo nacių“.

Muzikinis maršrutas „Vilniaus pokeris“

Muzikinis maršrutas „Vilniaus pokeris“

Neakivaizdinis Vilnius

Knygų savaitės metu knygų mylėtojai kviečiami apsilankyti alternatyvaus Vilniaus pažinimo platformoje www.neakivaizdinisvilnius.lt ir po sostinę keliauti literatūriniais maršrutais – saugiai, po vieną ar su šeima, jums patogiu metu.

Kokį Vilnių matė Ričardo Gavelio „Vilniaus pokerio“ veikėjas Vytautas Vargalys turbūt įsivaizdavo kiekvienas, skaitęs šį romaną. O kaip šis pasaulėvaizdis įkvepia ir apie ką verčia susimąstyti šiandienos Vilniaus gyventoją? Šeši jauni lietuvių kompozitoriai savo interpretacijas nusprendė išreikšti šiuolaikinės muzikos kūriniais, sukurtais specialiai knygoje paminėtoms sostinės vietoms.

Maršrutas „Literatūrinis Vilnius“

Maršrutas „Literatūrinis Vilnius“

Neakivaizdinis Vilnius

Knygų savaitės metu knygų mylėtojai kviečiami apsilankyti alternatyvaus Vilniaus pažinimo platformoje www.neakivaizdinisvilnius.lt ir po sostinę keliauti literatūriniais maršrutais – saugiai, po vieną ar su šeima, jums patogiu metu.

Skaitėte Silva Rerum, Vilniaus pokerį ar Tūlą? Įdomu, kur sukiojosi A. Mickevičiaus, o gal J. Ivanauskaitės kūrinių herojai? Šis maršrutas skirtas tiems, kuriems literatūra – įkvėpimų ir atradimų šaltinis. Gidas kviečia susipažinti su įliteratūrintomis sostinės vietomis – gatvelėmis, aikštėmis, pastatais, kurie įkvėpė Vilniuje ar apie Vilnių kūrusius rašytojus, suteikė jų herojams namus, tapo jų kūrinių veiksmo vieta. Kelionėje lydės ir autorių tekstų ištraukos, kurios leis pasinerti į kitokio – literatūrinio – Vilniaus vizijas. Miestas kaip veiksmo vieta, miestas kaip dvasinių išgyvenimų erdvė, miestas kaip meilės objektas – čia rasite visko.

Knygų savaitės dalyviai
Organizatorius:
Partneriai:
Informacinis partneris:
Draugai: